loader

Nemovitosti bez zatížení

Nemovitosti bez zatíženíJak to funguje u nemovitosti bez zatížení?

Pokud nemovitost není zatížena žádnými pohledávkami nebo dluhy, je hlavní motivací k výkupu nemovitosti rychlá výplata kupní ceny, která probíhá z vlastních finančních zdrojů našeho fondu.

Posouzení případu a výplata kupní ceny trvá v řádu dnů a probíhá v těchto krocích:

Krok č. 1:  Prohlídka nemovitosti zástupcem fondu

Většina klientů je schopna zaslat fotografie své nemovitosti elektronickou cestou, nicméně k posouzení reálné tržní ceny je zapotřebí osobní prohlídka zkušeným realitním odborníkem. Pouze tehdy jsme schopni nemovitost objektivně posoudit.

Krok č. 2:  Vyhodnocení reálné tržní ceny

Na základě absolvované prohlídky a získaných potřebných podkladů (např. z katastru nemovitostí, stavebního úřadu, odboru územního plánování, cenových map a dalších) provedeme stanovení reálné tržní ceny. Z ní je vypočítána nabídková kupní cena, kterou vám předložíme. 

Krok č. 3:  Stanovení kupní ceny

Jedná se o klíčovou část celého procesu. Naším cílem je vám vždy nabídnout férovou kupní cenu vzhledem k vaší situaci, stavu nemovitosti a lokalitě. Na druhé straně musí nabídnutá kupní cena dávat ekonomický smysl i našemu fondu. V tomto kroku si s vámi odsouhlasíme, zda za dohodnutých podmínek prodej realizujeme. Veškeré náklady jsou v naší režii a vše dosud probíhá nezávazně.

Krok č. 4:  Podpis kupní smlouvy

Po odsouhlasení kupní ceny jsme připraveni do 2 pracovních dnů podepsat kupní smlouvu a vyplatit vám kupní cenu dle dohodnutých podmínek.

Krok č. 5:  Lustrace potencionálních závazků

Jakožto profesionálové v oboru realit víme, že převod v katastru nemovitostí může mnohdy ohrozit i banální pohledávka, třeba nezaplacená pokuta za rychlost. Proto v závěrečné fázi obchodu provádíme lustraci původního majitele v dostupných rejstřících, na příslušných okresních soudech nebo u státní správy. Tím je zaručen hladký průběh převodu a máte jistotu, že na vás nečíhá žádný „kostlivec ve skříni“.

V rámci našich služeb máte vždy zajištěné bydlení a nadále jsme vám k dispozici ohledně poradenství v oblasti financí.

Preferujete rychlost a profesionalitu? Pokud ano, vyplňte dotazník níže a náš odborník se vám ozve co nejdříve: